Güvenlik Kamerası Lens Seçimi

Tarih: 02.11.2020 11:08
Güvenlik Kamerası  Lens Seçimi
Güvenlik kamerası için lens seçimi görüntünün kalitesi açısından en önemli etkendir. En iyi sonucu sağlamak için güvenlik kamerası lens türleri hakkında fikir sahibi olmak önemlidir.
Güvenlik kamerası için lens seçimi görüntünün kalitesi açısından en önemli etkendir. En iyi sonucu sağlamak için güvenlik kamerası lens türleri hakkında fikir sahibi olmak önemlidir.

CCTV kamera lens türleri sabit monofocal lens ve değişken odaklı varifocal lens olarak ikiye ayrılır.
Sabit lenslerde odak uzaklığı sabit olarak ayarlanır, böylece görüş alanı değiştirilemez. Sabit lens seçildiğinde geniş açılı veya dar açılı bir lens arasından karar vermeniz gerekir.Değişken odaklı lens ise özel ihtiyaçlarınız için odak uzaklığını ayarlayabilmenize izin verir, ancak sabit lenslere kıyasla daha maliyetlidir.

Varifocal güvenlik kamerası modellerinin birçoğu, motorlu zoom lenslere sahiptir. Geleneksel lens ile karşılaştırıldığında  bu güvenlik kameraları, net görüntüler elde etmek için otomatik olarak odak uzunluğunu ayarlayabilir.

Geniş açılı ve dar açılı lensler arasında geçiş yapmanız gerekiyorsa, zoom özelliğine sahip güvenlik kameralarını seçmeniz önerilir. Bu kameralarda, görüş alanı, web arayüzündeki zoom ya da odak düğmeleri ya da akıllı telefon uygulamaları ile kolayca kontrol edilebilir.
Lens TürleriÖzelliklerNe Zaman Kullanılmalı?
Sabit Lens
  • Sabit odak uzaklığına sahiptir.
  • Odak uzaklığı, görüş açısı veya yakınlaştırma düzeyi ayarlanamaz.
  • İç mekanı ve genellikle fazla değişmeyen sahneleri izlemeniz gerektiğinde.
Varifokal Lens
  • Değişken odak uzaklığına sahiptir ve istenildiği gibi ayarlanabilir.
  • Bir kişiyi ya da aracı belirlemek
  • Giriş-çıkışları
  • Geniş alanları izlemek için yakın çekim yapmak istediğinizde.


 
İlgili Ürünler
Yükleniyor...