Analog Ve Ip Kamera Arasındaki Farklar Nedir?

Tarih: 16.11.2020 12:20
Analog Ve Ip Kamera Arasındaki Farklar Nedir?
Güvenlik kameranıza karar vermenize yardımcı olmak için analog ve IP kameralar arasındaki bazı farklılıklar nelerdir?

ANALOG VE IP KAMERA ARASINDAKİ FARKLAR NEDİR?
GİDER-MASRAF
Analog kameralar ağ IP kameralarından daha ucuzdur. Analog güvenlik beslemesinin arkasındaki teknoloji denenmiş, doğru ve oldukça eski – kesin olarak yaklaşık 50 yaşında. Bu nedenle, bu kameralar daha yeni ve daha teknolojik olarak geliştirilmiş IP modellerinden daha ucuzdur.

AYDINLATMA
Bir analog kamera, birçok farklı ışık tonunda görüntü kaydetmede çok iyi çalışır. Bir IP kamera, iyi aydınlatılmış koşullarda çok daha iyi performans gösterir. Bunu aklınızda tutarak, örneğin evinizi güvenceye alıyorsanız ve komşularınızı mülkünüzün çevresinde yüksek voltajlı cıva aydınlatmasının sıkıntısını almak istiyorsanız, bir analog kamera ile daha iyisini yapabilirsiniz.

MESAFE, UZAKLIK
Analog ev aydınlatması için tekrar kazanırken, IP işletme mülkü için kazanır. Analog kameralar ışığında iyi kayıt yapar, ancak görüntüden uzaklaştıkça netliğini kaybeder. IP kameralar daha uzun mesafelerde netlik sağlar, bu nedenle örneğin otoparklar veya depolar gibi daha büyük alanları korumak için iyi çalışırlar.
Hareket duyarlılığı açısından ise, bir analog kamera çok daha kararlıdır. Bu kamera modeli uzak mesafelerde net görüntüler yansıtmayabilir, ancak yüksek rüzgarların ve hatta bir depremin titremesini bir IP kameradan daha iyi yapabilir. Görüntünüz, rahatsız edilmiş bir analog kamerada, rahatsız edilmiş bir IP kamerasından daha gerçekçi kalacaktır.


BERRAKLIK
Teknolojideki farklılıkların ortaya çıktığı ve IP kameraların analog kameralardan daha pahalı olmasının nedenlerinden biri. Dijital kameralarla çekilmiş resimlerde olduğu gibi, pikseller ne kadar çoksa netliği o kadar iyidir. Gönderimin başında söylediğim gibi, analog kamera teknolojisi daha eski ve bir analog kameranın sahip olduğu maksimum mega piksel çözünürlük 0.4 mega pikseldir. Bir IP kameranın 10 mega piksel çözünürlüğü vardır, bu nedenle görüntünüz bir IP kamera ile daha net olacaktır. Bu elbette kamera maliyetini de artıracak.

PROJEKSİYON BESLEMESİ

TV ekranlarında güvenlik görevlileri tarafından izlediğiniz güvenlik sistemleri genellikle analog CCTV sistemleridir. Bu kameralar, VCR veya DVD kaydedici gibi bir kayıt cihazına bağlanır ve güvenlik görüntülerini sürekli olarak TV ekranına kaydedip yansıtır.
Bir IP kamera sistemi kablolu veya kablosuz olabilir ve görüntü bir ağ sunucusuna beslenir. Yayının iletildiği sunucuya, İnternet özelliklerine sahip herhangi bir elektronik cihaz tarafından erişilebilir. Örneğin, IP güvenlik kameraları ile güvenli bir şekilde eviniz veya işiniz varsa, yapmanız gereken tek şey kamera beslemenizi ve iadenizi barındıran sunucuya giriş yapmaktır.

 

 

İlgili Ürünler
Yükleniyor...